fbpx
Boutdoor - Metoda Wima Hofa - Certyfikowany Instruktor Michał Sroka

Jak zacząć ?

Metoda Wima Hofa jak zaćżąć

1. Trzeba zdecydować – wstać i powiedzieć sobie dość czy to chorobie , czy to stanowi emocjonalnemu, czy po prostu dość tego! Che być  SILNY …………. ZDROWY ………. SZCZĘŚLIWY. Decyzja musi być z wewnątrz nas, silna potrzeba zmiany obecnej sytuacji!

 

2. R0zpocząć ćwiczenia 3 filarów-

  • ODDECHOWE: 30 głębokich wdechów, przy ostatnim oddechu wypuszczamy powietrze i wstrzymujemy oddech na tyle ile możemy bez forsowania. Kidy będzie chęć wziąć oddech, bierzemy głęboki wdech i jeszcze raz wstrzymujemy go na 15 sekund. To jest jedna seria, takich serii robimy 3 bez przerywania między seriami. Ćwiczenie ZAWSZE robimy leżąc.

 

  • UMYSŁ, POSTRZEGANIE: to praca wewnętrzna, która będzie się działa podczas naszej przemiany, gdzie zmieniamy postrzeganie świata zewnętrznego wokół nas jak i nas samych w zrozumieniu może pomóc wiersz:

 

“Dziś był najgorszy dzień w moim życiu

I nawet nie próbuj przekonać mnie, że

W każdym dniu dobro skrywa się

Przyjrzyj się uważniej 

Odkryjesz, że świat to złe miejsce

Nawet jeśli 

Istnieją bogowie, którzy pojawiają się czasami,

Zadowolenie i radość nie trwają wiecznie.

I to nieprawda, że

To wszystko jest w głowie i w sercu

Rzeczywistość

Kreuje

Moje nastawienie

Straciłam kontolę

Przez najbliższy milion lat nie usłyszysz ode mnie, że

To był dobry dzień.

A teraz przeczytaj od dołu do góry”

 

 

  • EKSPOZYCJA NA ZIMNO: wejście do zimnej wody 0 temperaturze poniżej 16 stopni socjusza, a jak badania pokazują aby była najlepsza odpowiedź organizmu woda poniżej 11 stopni socjusza. Przed wejściem możemy zrobić małą rozgrzewkę, jednak samo wejście powinno się robić z spokojnym rytmem serca. Czyli jeśli rozgrzewka, to później 3 minuty na uspokojenie organizmu i zaczynamy się rozbierać. Wchodzimy do wody na raz po szyję, bez zatrzymań, rozmyślania itp. Jak już się zanurzymy to uspokajamy oddech przez wydłużenie wydechu- jest to bardzo ważny element.

3. Kontynuacja i adaptacja-

  • oba ćwiczenia robimy co dzień, powoli zwiększamy obciążenie,
  • podczas odkrywania swoich ukrytych zdolności i możliwości pojawią się pytania i wątpliwości i to jest czas na zapisanie się na Warsztaty. Dla jednego ten czas przyjdzie po tygodniu, dla innej osoby po miesiącu, a jeszcze innej po pierwszym razie spotkania się z metodą.
Przewiń do góry